Friday, October 2, 2020
 
Modified Open Sportsman Roadrunner Crate 602 Sportsman
Mike Liskowski Brandon Edgar Ronny Suhr Jr. Steve Lyle
       
Xcel 600 Modifieds Modified (Champion) Roadrunner (Champion) Open Spts Cash Dash
Geoffrey Stutton Mike Gular Alex Schoffstall Wayne Witmer
       
Big Diamond Speedway 10/2/20 Short Results

Insinger Performance Modifieds - The feature was won by MIKE LISOWSKI and followed by Jeff Strunk, Alex Yankowski, Ryan Krachun, Craig Whitmoyer, Rick Laubach, Mike Gular, Louden Reimert, Ryan Grim, Alan Barker, Doug Hendricks, Frank Yankowski, Dan Hineline, Brett Gilmore, Billy Lasko, Shawn Light, Jim Britt, Michael Tyson, Duane Howard, Bobby Gunther Walsh, Dillon Steuer and Matt Stangle.

Did Not Start - Scott Albert and Gary Grim.

The Modified Heat Races were won by Dillon Steuer, Craig Whitmoyer and Mike Gular.

Did Not Start - Kris Graver

Ultra Shield Hard Charger Award - Dan Hineline

Rod End Supply 2nd Place Award - Jeff Strunk

GME Steering 10th Place Award - Alan Barker


U.S.S. Achey, Inc. Open Sportsman - The feature was won by BRANDON EDGAR and followed by Wayne Witmer, Matt Clay, Tim Fitzpatrick, Ray Woodall Jr, Steve Young, Cole Stangle, Brad Brightbill, Jack Butler, Mike Schneck, Tyler Reber, Ken Eckert Jr, Blake Reber, Cody Schantz, Mark Gaugler, Chuck Eckert and Marc Berzowski.

Did Not Start - Jeremy Hertzog and Daryl Dissinger.

The Open Sportsman Heat Races were won by Jeremy Hertzog and Steve Young.

Ultra Shield Hard Charger Award - Ray Woodall Jr

Rod End Supply 9th Place Award - Wayne Witmer

GME Steering 20th Place Award - Mike Schneck

Open Sportsman Cash Dash presented by Teasdale Race Engines - The Cash Dash was won by Wayne Witmer and followed by Steve Young, Tyler Reber and Jeremy Hertzog.


Savage 61 602 Crate Sportsman  - The feature was won by STEVE LYLE and followed by Joey Vaccaro, Tyler Peet, Corey Edelman, Cody Manmiller, Joel Smith, Shon Elk, Jonathan Swift, Kyle Redner, Ryan Conrad, Brianna James, Kevin Brady, Craig Cuneo, Doug Snyder, Matt Martino, Dakota Kohler, Ryan Graver, Troy Conrad, Ed Mrochko and Aaron Sweat.

The 602 Crate Heat Races were won by Joey Vaccaro and Doug Manmiller.

Ultra Shield Hard Charger Award - 10x Shon Elk

Rod End Supply 9th Place Award - Joey Vaccaro

GME Steering 19th Place Award - Ryan Conrad

 

Red, White & Blue Auto's Roadrunners – The feature was won by RONNY SUHR JR and followed by Alex Schoffstall, Seth Reichert, Alex Ditzler, Ronny Suhr Sr, Joe Bassininsky, Samantha Zipp, Matt Ney, Tod Roth Jr and Jim Kost.

Did Not Start - Jon Schlauch

Disqualified - Chris Holland and Kevin Holland.

Roadrunner Heat Races were won by Seth Reichert and Ronny Suhr Jr. 

Ultra Shield Hard Charger Award - Ronny Suhr Sr

 

Xcel 600 Modifieds - The feature was won by GEOFFREY SUTTON and followed by Riley Hummel, Matt Yoder, Ray Gradwell, Jarred Rehrig, Steve Sterner, Bruce Mills, Eric Freeman, Hunter Deihl, Brian Blankenbiller and Tim Vidal. 

Did Not Start - Jason Mills 

The 600 Modified Heat Race was won by Ray Gradwell.

 

 

 

 
Copyright © 2018-2021 Big Diamond Speedway. All Rights Reserved. Designed & Maintained by Snyder Web Design.