Friday, June 19th, 2020
 
Modified 602 Crate Sportsman Roadrunner Central Pa Legends
       
URC Sprints      
     
       
       
Big Diamond Speedway 6/19/20 Short Results

 

United Racing Club 360 Sprint Cars – The feature was won by Robbie Stillwagon and followed by Curt Michael, Josh Weller, Dallas Schott, Troy Betts, Tyler Ross, Chad Layton, Anthony Macri, Adam Carberry, Brian Carber, Joe Kata, Hayden Miller, Brandon McGough, Joey Amantea, Ryan Watt, Devin Gundrum, Jacob Balliet, Michael Thomas, Ryan Stillwagon, JR Berry, Ryan Kissinger and Keith Wetzel.

Did Not Start - Jake Hummel, Mike Schuckers, Kyle Smith and Austin Bishop.

 

Insinger Performance 358 Modifieds – The feature was won by Mike Gular and followed by Alex Yankowski, Eddie Strada, Billy Pauch Jr, Jeff Strunk, Matt Stangle, Nick Rochinski, Craig VonDohren, Colt Harris, Jared Umbenhauer, Rick Laubach, Louden Reimert, Doug Hendricks, Kevin Beach Jr, Frank Yankowski, Mike Lisowski, Brett Kressley, Shawn Fitzpatrick, Craig Whitmoyer, Duane Howard, Tim Apgar, Kris Graver, Cory Merkel and Timmy Buckwalter.

Did Not Qualify - Ray Swinehart and Ron Haring Jr.

Modified Heat Races were won by Craig Whitmoyer, Duane Howard and Eddie Strada.

Modified Consi Race was won by Brett Kressley.

Ultra Shield Hard Charger Award - Mike Gular

Rod End Supply Halfway Leader Award - Eddie Strada

 

Savage 61 602 Crate Sportsman – The feature was won by Cody Manmiller and followed by Danny Buccafusca, Ryan Graver, Jonathan Swift, Ryan Conrad, Howie Finch, Joe Toth, Pete Phillips, Eric Kocher, Daryl Dissinger, Shon Elk, Mark Clauss, Corey Edelman, Craig Cuneo, Joey Vaccaro, Dakota Kohler, Kevin Brady and Kris Ney.

602 Crate Sportsman Heat Races were won by Corey Edelman and Cody Manmiller.

Ultra Shield Hard Charger Award - Danny Buccafusca

Rod End Supply Halfway Leader Award - Cody Manmiller

 

Gene Latta Ford Central PA Legends - The feature was won by Austin Bellemare and followed by Bill Diehl, Aaron Updegraff, Cole Hahn, Shawn Groft, Tim Hahn, Quinn Trimmer, Cory Phillips, Eric Hurst, Logan Carbaugh, Scott Musselman, Zach Baxter, Robert Shaw, Troy Groft, Brent Marquis, John Snavely and Brandon Reiblich.

Did Not Start - Jonathan Robinson.

Central PA Legends Heat Races were won by Bill Diehl and Brent Marquis.

 

 

Red, White & Blue Auto's Roadrunners – The feature was won by Chris Holland and followed by Jesse Krasnitsky, Mike Reichert, Jim Kost, Alex Schoffstall, Terry Kramer, Ronny Suhr Jr, Chris Reichert, Seth Reichert, Shawn Mulhall, Matt Ney, Ronny Suhr Sr, Tod Roth Jr, Tonya Lance, Jason Kintzer, Cory Lindenmuth, Kevin Holland, TJ Fitzpatrick and Alex Ditzler.

Roadrunner Heat Races were won by Mike Reichert and Chris Holland.

Ultra Shield Hard Charger Award - Alex Schoffstall

 

 

 
Copyright © 2018-2021 Big Diamond Speedway. All Rights Reserved. Designed & Maintained by Snyder Web Design.