Friday, July 24th, 2020
 
Modified 602 Crate Sportsman Roadrunner Street Stocks
Alex Yankowski Joel Smith Jim Kost Kody Sites
       
Xcel 600cc Modifieds      
Ty Hoke      
     
Big Diamond Speedway 7/24/20 Short Results

Insinger Performance 358 Modifieds – The feature was won by Alex Yankowski and then followed by Jordan Henn, Brett Kressley, Kris Graver, Mike Gular, Jeff Strunk, Rick Laubach, Nick Rochinski, Duane Howard, Craig Von Dohren, Doug Hendricks, Mike Lisowski, Louden Reimert, Matt Stangle, Jared Umbenhauer, Kevin Beach Jr, Alan Barker, Kevin Graver Jr, Dan Hineline, Shawn Fitzpatrick, Craig Whitmoyer, Frank Yankowski, Tim Apgar and Cory Merkel.

Did Not Qualify - Jim Bobbitt, Wayne Witmer and Shawn Light.

The Modified Heat Races were won by Jared Umbenhauer, Jeff Strunk and Kris Graver.

The Modified Consi Race was won by Kevin Beach Jr.

Ultra Shield Hard Charger Award - Louden Reimert

GME Steering 7th Place Award - Rick Laubach

Rod End Supply 24th Place Award - Cory Merkel


Savage 61 602 Crate Sportsman - The feature was won by Joel Smith and followed by Steve Lyle, Troy Conrad, Craig Cuneo, Jonathan Swift, Pete Phillips, Danny Buccafusca, Corey Edelman, Ryan Conrad, Cody Manmiller, Beau Drobot, Mark Clauss, Jenna Shotz, Ryan Graver, Kevin Brady, Shon Elk, Kris Ney, Dakota Kohler, Eric Kocher and Joey Vaccaro 

602 Crate Heat Races were won by Joel Smith and Steve Lyle.

Ultra Shield Hard Charger Award - Mark Clauss

GME Steering 7th Place Award - Danny Buccafusca 

Rod End Supply 20th Place Award - Joey Vaccaro


Red, White & Blue Auto's Roadrunners – The feature was won by Jim Kost and followed by Chris Holland, Alex Schoffstall, Shawn Mulhall, Ronny Suhr Jr, TJ Fitzpatrick, Kevin Holland, Jesse Krasnitsky, Seth Reichert, Terry Kramer, Ronny Suhr Sr, Matt Ney, Cory Lindenmuth, Jon Schlauch, Tod Roth Jr, Tonya Lance, and Alex Ditzler.

Roadrunner Heat Races were won by Jon Schlauch and Shawn Mulhall.

Ultra Shield Hard Charger Award - Alex Schoffstall

 

Heller's Gas Street Stocks - The feature was won by Kody Sites and followed by Jeff Haag, Johnny Palms, Jim Somers Jr, Jeremy Becker, John Snesavage, John McGeoy, Ryan Smith, Jason Geesaman, and Robin Wagner. 

Did Not Start - Butch Heisel 

Street Stocks Heat Races were won by Jasen Geesaman and Kody Sites. 

Murphy's Fabrication $25 Hard Charger Award - Jeff Haag 

Ultra Shield 7th Place Award - John McGeoy

 

Xcel 600 Modifieds - The feature was won by Ty Hoke and followed by Eric Whitby, Sam Sciccitano, Brian Blakenbiller, Korey Inglin, Corey Sechrist, Matt Warner, Ray Gradwell, Brad Arnold, Geoffrey Sutton, Thomas Prychka, Hunter Deihl, Steve Sterner, Matt Yoder, Shawn Baer, Austin Daniels, Brianna James,  and Chad Miller. 

Did Not Start - Trent Warner

The 600 Modified Heat Races were won by Korey Inglin and Ray Gradwell.

 

 

 

 
Copyright © 2018-2021 Big Diamond Speedway. All Rights Reserved. Designed & Maintained by Snyder Web Design.