Friday, September 25th, 2020
 
Modified Open Sportsman Roadrunner Crate 602 Sportsman
Alan Barker Cole Stangle Seth Reichert Tyler Peet
       
Enduro Crate 602 Spts Cash Dash    
Tyler Lucas Joel Smith    
   
       
Big Diamond Speedway 9/25/20 Short Results

Insinger Performance Modifieds - The feature was won by ALAN BARKER and followed by Mike Gular, Louden Reimert, Duane Howard, Craig Von Dohren, Alex Yankowski, Kris Graver, Jeff Strunk, Rick Laubach, Dan Hineline, Matt Stangle, Nick Rochinski, Doug Hendricks, Dillon Steuer, Mike Lisowski, Scott Albert, Brett Gilmore, Frank Yankowski and Shawn Light.

Did Not Start - Craig Whitmoyer

The Modified Heat Races were won by Alan Barker and Duane Howard.

Ultra Shield Hard Charger Award - Mike Gular

Rod End Supply 9th Place Award - Rick Laubach

GME Steering 19th Place Award - Shawn Light


U.S.S. Achey, Inc. Open Sportsman - The feature was won by COLE STANGLE and followed by Jack Butler, Brad Brightbill, Mike Toth, Steve Young, Mike Schneck, Ray Woodall Jr, Brad Arnold, Tim Fitzpatrick, Wayne Witmer, Ken Eckert Jr, Chuck Eckert, Dylan Hoch, Dave Dissinger, Brandon Edgar, Tyler Reber, Tyler James, Greg Morgan, Matt Clay, Daryl Dissinger, Glenn Rowan, Marc Berzowski, Jeremy Hertzog, Ed Mrochko, Mike Burrows and Mark Gaugler.

The Open Sportsman Heat Races were won by Mike Toth, Steve Young and Jack Butler.

Ultra Shield Hard Charger Award - Jack Butler

Rod End Supply 9th Place Award - Tim Fitzpatrick

GME Steering 20th Place Award - Daryl Dissinger


Savage 61 602 Crate Sportsman  - The feature was won by TYLER PEET and followed by Dakota Kohler, Jonathan Swift, Joel Smith, Steve Lyle, Shon Elk, Gene Beadle, Kevin Brady, Ryan Conrad, Chad Sandt, Eric Kocher, Troy Conrad, Craig Cuneo, Aaron Sweat, Ryan Graver, Corey Edelman, Matthew Martino, Doug Snyder and Cody Manmiller.

The 602 Crate Heat Races were won by Joel Smith and Kevin Brady.

Did Not Start - Joey Vaccaro

Ultra Shield Hard Charger Award - Dakota Kohler

Rod End Supply 9th Place Award - Chad Sandt

GME Steering 19th Place Award - Cody Manmiller

602 Crate Sportsman Cash Dash presented by Angela Tolosky with Weichert Realtors Neighborhood One - The Cash Dash was won by Joel Smith, Kevin Brady, Troy Conrad and Steve Lyle.

 

Red, White & Blue Auto's Roadrunners – The feature was won by SETH REICHERT and followed by Alex Schoffstall, Chris Holland, Matt Ney, Jim Kost, Alex Ditzler, Kevin Holland, TJ Fitzpatrick, Joe Bassininsky, Tod Roth Jr, Tonya Lance, Jon Schlauch, Ronny Suhr Sr, Samantha Zipp and Terry Kramer.

Did Not Start - Ronny Suhr Jr

Roadrunner Heat Races were won by Seth Reichert and Jim Kost. 

Ultra Shield Hard Charger Award - Alex Schoffstall

 

Enduro 50 - The feature was won by TYLER LUCAS and followed by Chris Graver, Julian Storms, Neal Frazier, Jim Neiman, Erik Galavis, Rob Storms, Tyler Schmetzle and Ed Wagner.

 

 

 

 
Copyright © 2018-2021 Big Diamond Speedway. All Rights Reserved. Designed & Maintained by Snyder Web Design.