Friday, May 21st, 2021
 
Modified URC Sprints Crate 602 Sportsman Roadrunners
       
Big Diamond Speedway 5/21/21 Short Results

INSINGER PERFORMANCE MODIFIEDS

1.      JEFF STRUNK

2.      Louden Reimert

3.      Duane Howard

4.      Alex Yankowski

5.      Dillon Steuer

6.      Brett Kressley

7.      Kyle Merkel

8.      Kevin Beach Jr

9.      Rick Laubach

10.   Nick Rochinski

11.   Andy Burkhart

12.   Cole Stangle

13.   Timmy Buckwalter

14.   Scott Albert

15.   Shawn Fitzpatrick

16.   Corey Renninger

17.   Steve Young

18.   Craig Von Dohren

19.   Jared Umbenhauer

20.   Ryan Krachun

21.   Mike Gular

22.   Danny Bouc

23.   Shawn Light

24.   Billy Pauch Jr 

Did Not Qualify

Heath Metzger

Cliff Quinn

Modified Heat Winners

               1st Heat – Shawn Fitzpatrick

               2nd Heat – Jeff Strunk

               3rd Heat – Louden Reimert

Modified Consi Winner

               Timmy Buckwalter


CAPITOL RENEGADE URC SPRINT CARS

1.      MARK SMITH

2.      Jason Shultz

3.      Tyler Ross

4.      Joe Kata

5.      Ryan Kissinger

6.      Josh Weller

7.      Robbie Stillwaggon

8.      Dallas Schott

9.      Adam Carberry

10.   Troy Betts

11.   Andy Best

12.   Mike Thompson

13.   Ryan Stillwaggon

14.   Jesse Pruchnik

15.   Devin Gundrum

16.   Joey Amantea

17.   Ryan Taylor

18.   Jake Hummel

19.   Kyle Smith

20.   Kevin Darling

Did Not Start

               Zack Burd

               Ryan Smith

URC Heat Winners

               1st Heat – Mark Smith

               2nd Heat – Tyler Ross

               3rd Heat – Joe Kata


SAVAGE 61 602 CRATE SPORTSMAN

1.      DANNY BUCCAFUSCA

2.      Ryan Graver

3.      Eric Kocher

4.      Steve Lyle

5.      Eric Palmer

6.      Tyler Peet

7.      Joel Smith

8.      Talan Carter

9.      Doug Smith

10.   Logan Watt

11.   Zane Roth

12.   Josh Mooney

13.   Brandon Firestine

14.   Justin Lilick

15.   Tim Fitzpatrick

16.   Chuck Eckert

17.   Daryl Dissinger

18.   Craig Cuneo

19.   Chad Putalavage

20.   Bobby Kupp

21.   Kevin Brady

Did Not Start

         Robin Wagner

               Shon Elk             

602 Crate Sportsman Heat Winners

               1st Heat – Eric Kocher

               2nd Heat – Ryan Graver

 

RED, WHITE, AND BLUE AUTOS ROADRUNNERS 

1.      DON MURPHY

2.      Alex Schoffstall

3.      Kris Ney

4.      Matt Ney

5.      Andrew Fayash III

6.      Jim Kost

7.      Alex Ditzler

8.      Tod Roth Jr

9.      Joe Bassininsky

10.   Samantha Zipp

11.   Jon Schlauch

12.   Jesse Krasnitsky

13.   Dave Schultz

14.   Damian Duscheck

Roadrunner Heat Winners

               1st Heat – Matt Ney

               2nd Heat – Alex Schoffstall

 

 
Copyright © 2018-2021 Big Diamond Speedway. All Rights Reserved. Designed & Maintained by Snyder Web Design.